Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama iç ve dış mekanların yanı sıra bina filizlerinin bir birine yapıştırılmasın dan tutun da inşaat sektörünün her alanın da kullanılan yapısı gereği su ve izolasyon gibi kaplama alanında da profesyonel sonuçlar veren bir ürün olmuştur. epoksi zeminlerde şıklık ve zarafetin yanı sıra mükemmel dayanma gücü sayesin de sanayi ve ticari alanlarda tercih sebeplerinin en önün de gelmekte uygulanacak epoksi kaplama ile zeminde istediğiniz renk ve desene anında sahip olabilir ve yapısı gereği üzerinde bakteri barındırmaması ve leke tutmaması gıda üretim alanların da en çok rağbet gören bir ürün olmuştur. içerisinde birçok farklı maddenin birleşiminden oluşan bir tür kimyasal bileşenli bir boyadır. fabrikalar, yemekhaneler, spor salonları, dış mekanlar, otoparklar, endüstriyel binalar, laboratuvar gibi alanlarda kullanılır.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir ?

epoksi boya kaplama endüstriyel ve gıda üretimi yapan tesislerde, hastanelerde, fabrikalarda, hayvan çiftliklerde, okullarda, depolarda, galerilerde, avm’lerde kreşlerde, yurtlarda, kamu kurumlarında, kapalı spor salonu zemin kaplamalarında otoparklarda, havuzlarda, kullanılmaktadır. Bunun en önemli sebebi betonda aşınma yaşanmaması ya da alınabilecek darbelere karşı gösterdiği dayanıklılık ile kimyasal maddeleri geçirmeyen yapısıdır.

Karada ya da denizde oluşturulan yapılarda kullanılabilen; fırtına, ısıl ve nem oranları değişkenlikleri, donma ve çözünme, her türlü kimyasal etkilere karşı dirençli olması sebebiyle, aynı zamanda uygulandığı yüzeylere modern estetik bir duruş kattığı için özellikle tercih edilen bir döşeme grubudur. sadece zemin kaplamada değil, mekanik-fiziksel dayanıklılığı sebebi ile inşaat sektöründe çeşitli malzemeleri birbirine yapıştırmak maksadı ile de kullanılan bir maddedir. Uygulandığı bütün alanlarda oldukça iyi bir performans sergiler.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır

Boya uygulamaları içerisinde kabul edilebilen ürünlerden biri olan epoksi boya için kalite bir reçine olduğunu söyleyebilir. Sağlam olmasının yanı sıra modern özellikleri de bünyesinde barındırması malzemeyi, ürünü farklılaştıran etmenlerin başında gelmektedir. Bu derece sık kullanılmasının ve evlerimizde, iş yerlerimizde görmemizin sebebi budur. Bunun yanı sıra epoksi boyanın oldukça dekoratif bir tasarıma sahip olması ile sadece iş yerleri için değil

Zemin Kaplama Özellikleri

  • Özellikleri itibariyle incelenecek olursak,
  • hangi, şekil istenirse o şekli rahatlıkla alabilen ve sentetik olarak çok büyük rahatlık sistemidir.
  • Kullanımdaki rahatlık hijyenik olma özelliği,
  • kolay temizlene bilirlik,
  • yağ ve bütün kimyasallara karşı geçirmez özelliği sayesinde
  • diğer kaplama çeşitlerinden ayrılmaktadır
epoksi zemin kaplama
ral kodları epoksi zemin kaplama