Epdm Zemin Kaplama

Epdm Zemin Kaplama Finischer ile serilmiş ve sıkıştırılmış, renkli EPDM granülleri ve poliüretan bağlayıcılı düzgün yüzeyli üst tabaka. Çeşitli oyun sahalarını öne çıkartmak için iki veya daha fazla renk kullanılabilir.

Sistem su geçirgen olduğu için, su drenajının hızlanması açısından su geçirgen alt yapı üzerine yapılması fayda sağlar. Çocuk oyun alanları ve her tür spor oyunları, antrenman sahaları için kullanılabilen çok maksatlı bir kaplama sistemidir.
Poliüretan ve kauçuk esaslı bu sistem dayanıklıdır. Elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri yüksek olması çocukların kayma, düşme, zemine çarpma gibi durumlarda yaralanma olasılığını asgariye indirir. Kasları sertleştirmez, oyuncuların daha az yorulmasını sağlar.
Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkânı verir. Özel Finischer makine ile 15 mm kalınlığında uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen kalınlığa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir.

EPDM Zemin Kaplama Nedir?

Tartan Zemine her renk uygulanabilir. Bu renk çeşitliliği sayesinde logo uygulamasında mükemmel sonuçlar elde edilir. Logonun ne kadar renkli olduğu veya hangi renkleri içerdiği hiç önemli değildir. Zemini yapan firmanın profesyonelliği ve kullanılan malzemenin kalitesiyle alakalıdır. EPDM ve Tartan zemin fiyatı için lütfen bizi arayın. Uygulama yapılırken SBR ve EPDM Granülün içerisine özel bir cila katılır. Bu cila uzun yıllar bozulmadan kalır, bakım gerektirmez ve temizliği kolaydır.

Epdm Zemin Kaplama Fiyatları ve Özellikleri;

  • Yürüyüş parkurları ve çocuk oyun alanlarında
  • Anaokulu ve diğer öğretim kurumları zeminlerinde
  • Besi çiftlikleri, hayvan barınakları, süt arıtım tesislerinde, padoklarda
  • Yaşlı bakım evleri, engelli rehabilitasyon ve tedavi merkezlerinde
  • Atış poligonları, spor tesisleri, golf sahaları, bisiklet yolları ve sulu oyun parklarında
  • Garaj, üstgeçit, basamak ve havuz çevrelerinde, teraslar ve balkonlarda.
  • Kayak tesisleri ve resortlarda
  • Fitness ve spor salonlarında ( zemin koruma amaçlı )

EPDM Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Zemin kaplanacak olan yüzeyin öncelikle sert olması gerekmektedir. Zemin öncelikle her türlü toz, kir ve nemden arındırılır. Daha sonra zemine rulolar yardımı ile bir kat astar(Etil asetat, poliüretan binder karışımı) uygulaması yapılır. Astar zemin ile epdm kaplama malzemesinin birbirine sıkıca bağlanmasını sağlayan tabakadır. Astar tabakanın kurumasını müteakip uygulamanın ilk aşaması olan 8 mm kalınlığında olacak şekilde SBR granüllerin döküm işlemi yapılır. SBR tabakasının kurumasından sonra istenilen renk ve kalınlıkta EPDM tabakasının dökümü yapılır.

Uygulama Alanları;

Kapalı tenis kortu ve açık tenis kortları, basketbol sahası, voleybol sahası, atletizm pistleri ile tüm açık spor saha ve çocuk oyun alanı zeminlerine uygundur.