Dökme Kauçuk Zemin Kaplama

Dökme Kauçuk zemin kaplama beton zeminin düzgün şekilde temizlenmesinin ardından uygulama aşamasına geçilir. Temizlenen yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılır. Bu uygulama, beton zeminle üst katman da atılan sbr kauçuk ürününün birbirine sıkıca bağlanmasını sağlar

Primer (astar) uygulamasının ardından, Mikser vasıtasıyla SBR kauçuk granüllerle uygun oranda poliüretan BINDER karıştırılır. Bu karışım primer (astar) uygulamasının üzerine istenilen kalınlıkta serilir. Bu uygulamanın kürleşme süresi ortalama 12 saattir.

Dökme Kauçuk Zemin Kaplama Nedir ?

Dökme Kauçuk zemin kaplama Yüksek sıcaklık ve ısıya, darbelere karşı korunaklı olan bir kaplama türüdür. Bu nedenle futbol sahası yapımı, basketbol sahası yapımı, voleybol sahası yapımı ve oyun alanlarının yapımında sıklıkla tercih edilen bir kaplama türü olmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli renklerde modellenebilen bir kaplama türüdür. Bu nedenle farkı renk alternatiflerinde ve modellerde oyun alanlarında ortamı canlı ve eğlenceli bir hale getirmek için oldukça uygun bir malzemedir.

Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları

Amatör müsabakalarda ve antrenman alanlarında kullanılan ideal kauçuk zemin kaplama sistemidir. Sistemin ilk katmanı SBR granül ve PU bağlayıcı karışımından, ikinci katmanı ise EPDM ve PU bağlayıcı karışımından oluşur. Geniş renk seçeneği sayesinde desen çalışması yapılabilir. UV ışınlarına ve aşınmaya karşı dayanıklı, esnek ve darbe emici bir yapıya sahiptir. Hijyenik ve temizliği pratiktir. Kaymaz, küçük gözenekli ve su geçirgendir. Yürüme yollarında, kapalı ve açık alan spor sahalarında ( tenis, basketbol, voleybol ), çocuk oyun alanları, oyun havuzu alanlarında vb birçok alanda uygulanabilmektedir.

Kauçuk Zemin Kaplama Özellikleri

  • Aşınmayla renklerde kaybolma olmaz.
  • UV ışınlarına dayanıklıdır.
  • Estetik, şık ve göze hitap eden bir üründür.
  • İçerisinde bakteri üretmeyen sağlıklı bir üründür.
  • Yapılacak uygulama tamamen ustalık eseridir.
  • Renk seçenekleri çok fazladır.

Çocuk oyun alanları, yürüyüş yolu ve ayrıca basketbol sahaları, voleybol sahaları, futbol sahaları , tenis kortlarında kullanılabilir. Şık görünüm sağlayan, sağlıklı, temizliği çok kolay, kaymaz yapıya sahip, aşınmaz özelliği, hava ve ısı gibi etkenlerden etkilenmeyen, UV ışınlarına karşı oldukça kuvvetli , görüntüsü ve fiyatı sebebiyle tercih edilen kauçuk zemin kaplama sistemidir.
Esnek ve darbe özelliği ve bu yapısından dolayı insanların kaslarında ağrı veya sertleşmeye neden olmaz. Kasları yormayan özelliği spor zamanını artırarak sporculara ekstra yarar sağlamaktadır. Zemin üzerinde su tutmaz, yağmurlu havalarda su birikintisi yaratmaz. Çocukların rahatlıkla oyun oynayabileceği, sporcuları yormayan oldukça uzun ömürlü bir üründür.