AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA

Akrilik Zemin Kaplama dayanıklı, hijyenik, temizliği kolay, tamiri ise çok kısa zamanda kolayca yapılabilen bir spor zemin türüdür. Açık ve kapalı alanlar için uygulanabilen akrilik zemin yoğun kullanıma karşı dayanıklı, uzun ömürlüdür ve her türlü zemine kolaylıkla uygulanabilir. Akrilik zeminde  kayma, kaydırma olmaz, elastik yapısı nedeniyle kırılmaz, çatlamaz. Açık ve kapalı alanlar için düşünülmüş, en az 10 C hava sıcaklığı ve yağışsız havalarda  uygulanabilen bir kaplamadır. Hava koşullarının değişmesi zemini etkilemez, zeminde kırılma veya çatlak oluşturmazAkrilik zemin kaplama fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Akrilik Zemin Kaplama

Akrilik Zemin kaplama basketbol sahası, beton yüzeyli akrilik, voleybol sahası boya akrilik, hentbol sahası, tenis kortu, kapalı spor salonu, açık spor salonu, çocuk oyun alanları, dış sahalar, otopark, yürüyüş parkurları, bisiklet yolu alanlarında kullanılır.

Akrilik Zemin Kaplama Nedir ?

Bu malzeme aynı zaman da dekoratif, hijyenik ve üzerin de kayması zor gibi özelliklere de sahip olduğu için genel de sağlıklı oluşu yüzün den spor alanların da kullanılıyor. Bu spor alanları kapalı yada açık spor salonları diye ayırt etmemize de gerek yok çünkü olumsuz hava koşulların da, ısı değişimin de, yoğun yaya trafiğine de, yabancı madde diye bileceğimiz kimyasallara da yüzeyin deki boya ile beraber kolay kolay deforme olmadan dayana biliyor. Bu yüz den açık yada kapalı alanlar da sorunsuz bir şekil de kullanabiliriz.

Boya Zemin Kaplama Nasıl Yapılır ?

Sistemi oluşturan malzemeler, fıçılar içinde sıvı-pelte kıvamında gelmekte ve ayrı katlar halinde, yağmursuz ve en az 10 – 12 C hava sıcaklığında asfalt veya beton zemin üzerine serilmek suretiyle uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında esas, bir alt kat tamamen kurumadan bir üst katın yapılmamasıdır. İlk olarak mevcut zeminde var olan yüzey bozuklukları bir karışım ile, eğer zemin beton ise bir kat beton hazırlayıcı ile kaplanır ve daha sonra sistem yukarıda belirtildiği gibi kaplanmaya başlanır. Uygun hava koşulları altında 1 kort yaklaşık 6 günde bitirilebilir. Fakat sürenin uzun olmasının nedeni ara katların beklenmesidir. Yani 6 gün içerisinde tamamlanacak kort sayısı artabilir.